Kiralık Eşya Deposu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaşanılan ekonomik ve sosyolojik gelişmelere bağlı olarak son dönemde eşya depolama alanlarına duyulan ihtiyaç giderek artmaktadır. Eşya deposu seçiminde dikkat edilmeden seçilen depolama firmaları, sonrasında birçok insanın mağdur olmasına neden olmuştur. Bu yazımızda eşya deposu seçiminde dikkat etmeniz gereken kriterleri sizler için derledik.  

Kiralık eşya deposu seçerken dikkat etmeniz gereken başlıca kriterler: 

  1. Güvenlik
  2. Eşya Deposunun Boyutu 
  3. Havalandırma Sistemi
  4. Temizlik 
  5. Gün Işığı 
  6. Depo Tasarımı 

Güvenlik

Eşyalarınızı depolayacağınız alanın her türlü olumsuz koşula karşı korumalı olması gerekir. Olumsuz iklim şartları, rutubet gibi sorunlar doğal kaynaklı; hırsızlık, eşyaların zarar görmesi gibi sorunlar insan hatası kaynaklıdır. 

Seçtiğiniz eşya depolama alanı, gelişmiş teknolojik güvenlik önlemleriyle donatılmış olmalıdır. Haskaya Nakliyat eşya depolama alanları olarak sahip olduğumuz alt yapı sayesinde bugüne kadar eşya depolama alanlarında herhangi bir sorun ile karşılaşmadık. 

Eşya Deposunun Boyutu 

Eşya depolama alanının boyutu, depolayacağınız eşyaların sığabileceği büyüklükte ve genişlikte olmalıdır. Aksi takdirde depolama alanını verimli kullanmanız mümkün olmayabilir; eşyalarınızın birbiri üzerine düşmesi gibi durumlarda zarar görmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Tüm bu sorunların önüne geçmek amacıyla çalışan firmamız, farklı boyutlarda depolama alanlarını hizmetinize sunmaktadır. 

Havalandırma Sistemi 

Uygun havalandırma koşullarının sağlanmadığı depolarda rutubet ve kir sorunuyla karşılaşılabilir. Firmamızın eşya depolama alanları eşyalarınız için en uygun havalandırma koşullarıyla donatılmıştır.

Temizlik 

Eşya depolarının haşerelere karşı alınan önlemlerle donatılması gerekir. Malzemesi ağaç olan eşyaların özellikle tahta haşerelerinden korunması gerekir. Rutubet ve nem de eşyaların hasar görmesine sebep olan bir başka faktördür; eşyaların dış yüzeylerindeki kaplamaların kabarmasına veya parçalanmasına sebep olabilir. Bu yüzden firmamıza ait depolar, belirlenen zaman aralıklarıyla havalandırılmaktadır. 

Gün Işığı

Uzun süre gün ışığına maruz kalan eşyalar daha hızlı yıpranır. Bu hasarı önlemek adına tasarlanan depolarımız gün ışığı geçirmeyen penceresiz yapıdan oluşmaktadır.

Depo Tasarımı

Depoların asansörlü taşıma gibi değişik taşıma şekillerine uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir. Yüksek girişli geniş kapılı depolarımız her türlü taşıma biçimine uygundur.