Asansörlü Taşımacılık Nedir?

Asansörlü taşımacılık; eşyaların yüksek katlı binalara zarar görmeden, en kolay ve en hızlı şekilde taşınmasını sağlayan nakliyat şeklidir. Merdiven boşluğu dar olan veya çok katlı binalara eşya aktarmak bazen zor olabilir. Bu gibi durumlarda alanında uzman ekibimiz, asansörlü nakliyat yöntemini kullanarak eşyalarınızın hasarsız ve güvenli biçimde taşınmasını sağlar.

ASANSÖRLÜ NAKLİYAT NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Asansörlü taşıma işlemi belirli bir plan çerçevesinde ilerler. Yapılan planlama çerçevesinde Nakliyat öncesinde eşyaların zarar görmeden taşınması için eşyalar üzerinde gerekli güvenlik önlemleri alınır. Nakliyat esnasında yük taşıma için özel tasarlanmış olan asansörlü araçlar, raylı kızak sistemleriyle taşıma yapılacak kata yükselerek taşıma kasasında bulunan eşyaların bina dışındaki uygun bir pencereden, terastan veya balkondan transferini sağlar.

ASANSÖRLÜ NAKLİYAT İÇİN GEREKEN KOŞULLAR NELERDİR?

Evden eve taşımacılığın en kolay, en hızlı ve en güvenli yöntemlerinden biri olan asansörlü taşımacılıkta önemli olan husus, taşıma yapılacak olan binanın asansörlü nakliyata uygun bir yapıda olmasıdır. Ekibimiz asansörlü taşıma işlemi gerçekleşmeden önce evden eve taşımanın en iyi şekilde gerçekleşebilmesi için:

  1. Binanın biçimsel yapısını değerlendirirler.
  2. Eşyaların biçimsel özellikleri analiz edilir.  
  3. Yalnızca taşıma yapılan binaların özellikleri değil, binanın bulunduğu çevre de evden eve taşımada büyük öneme sahiptir. Asansörlü nakliyat aracının girebileceği park yeri veya bahçe alanının büyüklüğü de ekibimiz tarafından tespit edilir.
  4.  Profesyonel ve güvenli bir nakliyatın gerçekleşmesi için taşıma yapılacak dairenin yeterli yükseklikte olması önemlidir.

Önemli Bilgi: Asansörün sağlıklı biçimde çalışması için genellikle 3. kat ve üzeri yükseklikler asansörlü taşımacılık için uygundur.

ASANSÖRLÜ NAKLİYAT KULLANIM AVANTAJLARI 

Asansörlü nakliyat; taşımanın en kolay, en güvenli, en az zaman alan yöntemlerindendir. Nakliye firması tarafından gereken güvenlik önlemleri çerçevesinde eşyaların taşınması esnasında hiçbir zorlukla karşılaşmazsınız. Tüm işlem nakliye şirketi ve nakliye çalışanları tarafından gerçekleştirilir. Dar giriş kapılarından, merdiven boşluklarından geçirilmesi mümkün olmayan eşyalar, asansörlü nakliyat sayesinde binanın dışına bakan pencerelerden veya balkonlardan kolaylıkla araca yüklenebilmekte ve istenilen yere taşınabilmektedir.

ASANSÖRLÜ TAŞIMACILIK FİYATLARI

Asansörlü nakliyat fiyatlarını etkileyen birçok durum bulunur. Taşıma işleminin yapılacağı evin bulunduğu kat, taşıma mesafesi, taşınacak eşyaların miktarı asansörlü taşıma fiyatlarını etkileyen başlıca unsurlardır. Detaylı bilgi için paketlerimizi inceleyiniz.